O turnaji

Telco Cup, benefičný turnaj v halovom futbale pre telekomunikačné a IT spoločnosti sa tento rok odohrá už po 11. krát.

Prvý turnaj bol v roku 2004, kedy jeho zakladatelia Dušan Hozák a Ondrej Gombárik hľadali príležitosť ako stretnúť a spoznať nových ľudí v telekomunikačnej a IT sfére. Práve turnaj v halovom futbale sa javil ako najviac priateľská aktivita v kontaktných športoch, podporujúca zdravú súťaživosť medzi jednotlivými spoločnosťami.
Kým prvého turnaja sa zúčastnilo len 6 tímov, na ďalší rok sa prihlásilo už 16 tímov a každým rokom sa toto číslo zvyšovalo. Pre zachovanie priateľskej športovej podstaty turnaja sa však maximálny počet hrajúcich tímov obmedzil na 30.

Tímy

Turnaja sa pravidelne zúčastňujú tímy ako Orange, Slovak Telekom, Swan, Slovanet, Benestra (GTS Slovakia), Nectel, Tempest, Cisco, Soitron a mnohí ďalší.

Paradoxom je, že zatiaľ ani jeden z víťazných tímov za celú históriu turnaja svoj titul ešte neobhájil .Kým prvý ročník vyhrala spoločnosť Swan, a.s., v druhom ročníku to bola Quadia DCT, a.s.  (dnes súčasťou spoločnosti Benestra) a tretí ročník patril spoločnosti Orange Slovensko, a.s.. Štvrtý turnaj v poradí vyhrala spoločnosť Robur, s.r.o. (dnes súčasťou spoločnosti Slovanet, a.s.), piatemu ročníku dominoval T-Mobile (ktorý dnes spadá pod Slovak Telekom, a s.) a 6. ročníku kraľovala spoločnosť Slovanet. Rok 2010 patril spoločnosti Towercom, a.s., v roku 2011 vyhrala spoločnosť DIGI Slovakia, s.r.o. a nasledujúci ročník 2012 sa niesol v podaní skupiny Železničné Telekomunikácie. Jubilejný 10. ročník nespochybniteľne ovládol nováčik turnaja – Deloitte. Pre mnohých teda výzva obhájiť titul aspoň raz ostáva.

Turnaj sa hráva súčasne na troch ihriskách, čím je zabezpečená neustála atraktivita pre rodiny, priateľov a fanúšikov tímov a hráčov.

Okrem toho je turnaj oživený viacerými sprievodnými akciami, nielen pre hráčov samotných, ale aj pre ich najbližších. Pre deti je v posledných rokoch samozrejmosťou detský kútik vedený pedagogickými pracovníčkami, rôzne súťaže či maľovanie na tvár. Viackrát sa deti mohli tešiť spoločnosti kúzelníka. Nechýbajú aktivity pre ženy, ako aj vystúpenia pre všetkých počas obednej prestávky, či už vo forme tanečného vystúpenia alebo exhibičného vystúpenia malých futbalistov. Samozrejmosťou je pripravené občerstvenie pre tímy a zabezpečenie pitného režimu. Po turnaji je pre všetkých zúčastnených pripravená afterpárty, na ktorej sa slávnostne vyhlasujú výsledky a odovzdávajú veci z tomboly.

Keďže ide o benefičný turnaj, výťažok z celej akcie je každoročne venovaný na dobrú vec. V začiatkoch finančné prostriedky putovali prostredníctvom občianskeho združenia Alexu na pomoc deťom a prírode, v roku 2011 turnaj podporil rodinu v núdzi prostredníctvom relácie Modré z Neba a v roku 2012 boli peniaze venované mladým futbalistom zo ŠK Čataj a LP Domino. Výťažok z posledného ročníka slúžil na podporu Občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors, ktoré pomáha terapiou deťom postihnutým rôznymi chorobami.