Pravidlá a propozície

Turnaj sa hrá súčasne na 2-3 hracích plochách označených názvami Hlavných partnerov, systémom každý s každým 2 x 8 minút, s prestávkou slúžiacou iba na výmenustrán, Počet skupín a tímov v nej sa určí podľa finálneho počtu účastníkov.

Hrá sa na hádzanárske brány, 4 hráči + 1 brankár. Každé mužstvo teda musí nominovať minimálne 5, maximálne 10 hráčov (teda max. 5 hráčov na striedanie). V každom mužstve môžu hrať “legionári”. Žiadny hráč nesmie byť z extraligy. Jedine brankár môže byť evidovaný ako extraligista. Každý tím by mal mať vlastné dresy alebo jednotné farebné rozlíšenie (v prípade jednotného farebného rozlíšenia – tričká, je dobre mať pripravené minimálne 2 farby, no k dispozícii budú aj rozlišovačky). Striedanie je hokejovým spôsobom, kedykoľvek počas hry. Kapitán mužstva pri registrácii podpíše čestné prehlásenie, že v tíme okrem brankára nemá žiadneho extraligistu.

Hracia plocha je ohraničená čiarami, outy sa rozohrávajú, gól z outu bez dotyku iného hráča neplatí. V prípade, že lopta prejde zadnú čiaru, zahráva sa roh alebo rozohráva brankár, ktorý rukou môže nahrať iba s dotykom lopty o vlastnú polovicu hracej plochy. Brankár môže chytať do rúk iba vo vyznačenom bránkovisku. „malá domov“ sa hrá podľa futbalových pravidiel a teda brankár nemôže chytať do rúk loptu od vlastného hráča kopnutú nohou.

.

Hrá sa s loptou pre sálový futbal s veľkosťou 4. Zápasy rozhoduje vždy 1 rozhodca.

Zo skupiny postupujú najlepšie tímy (ich počet bude upresnený podľa počtu prihlásených tímov), ktoré následne hrajú vyraďovacie zápasy, semifinále, zápas o 3. mieste alebo finále. Rozhodujú v poradí body, vzájomné zápasy, celkové skóre, vyšší počet strelených gólov, penaltový rozstrel.

Pravidlá a propozície

Každý tím si určí kapitána, ktorý sa zúčastní rozlosovania, na ktoré bude pozvaný po záväznom potvrdení účasti jeho tímu. Počas rozlosovania bude treba odovzdať súpisku hráčov. Súpisky sa budú môcť v minimálnej miere zmeniť, definitívna verzia sa skontroluje pred začatím turnaja. Súpisky môžete aj poslať na alexandra.filipkova@telcocup.sk.

Na turnaji bude vyhodnotený najlepší strelec turnaja a najlepší brankár, preto je potrebné na začiatku turnaja odovzdať súpisku tímu. V prípade rovnakého počtu gólov u viacerých hráčov, rozhoduje penaltový rozstrel na najlepšieho brankára.

Priestupky voči pravidlám futbalu sa budú trestať podľa pravidla XII/A/B/C/D – platné pre veľký futbal.

Pri obdržaní červenej karty bude hráč vylúčený na jednu minútu. Takýto hráč už nemôže v tomto stretnutí nastúpiť. Ak jeho družstvo obdrží gól, môže za tohto hráča nastúpiť náhradník. Ďalší zápas môže vylúčený hráč hrať.

K dispozícii budú 2 šatne aj so sprchami. Tímy, ktoré nebudú hrať, môžu sledovať ostatné zápasy z tribúny. Šatne budú označené pre jednotlivé tímy, ale budú počas celého turnaja otvorené. K dispozícii sú skrinky na odloženie menších vecí je potrebné si priniesť vlastný zámok. Organizátor turnaja nezodpovedá v žiadnom rozsahu za veci v šatniach ani mimo nich.

Počas turnaja bude zabezpečený sprievodný program. Pre účastníkov je zabezpečené občerstvenie, pitný režim a teplý obed priamo v hale.